Podněty k prožití postní doby

Diecézní katechetické centrum v Brně připravilo pro postní dobu 2017 osvědčenou brožurku Malý průvodce postní dobou. Tištěný průvodce je k dispozici v kostele a v případě rozebrání si jej můžete si stáhnout na stránkách Katechetického centra a pak vytisknout.

Texty obsažené v průvodci jsou rovněž dostupné uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android. Aplikaci „Malý průvodce postní dobou“ do smartphonu či tabletu lze vyhledat a stáhnout zdarma pomocí služby Google Play.

Průvodce nabízí pro každý všední den jeden biblický citát (odpovídající liturgickým čtením daného dne) a jeden impuls k zamyšlení. Úvodní text a krátká rozjímání k jednotlivým nedělím napsal generální vikář brněnské diecéze Mons. Jiří Mikulášek. 

Dalším zdrojem inspirace může být poselství papeže Františka k postní době 2017, které najdete na stránkách České biskupské konference.
 

Průvodce postní dobou
Rubrika
Vložil rudolf.stanek St, 01.Bře.2017 - 16:30