Pořad bohoslužeb

POŘAD BOHOSLUŽEB ŠLAPANICE U BRNA
od 21.04. do 28.04.2024 - 17. týden

den liturgická oslava / událost místo a čas úmysl mše sv.
21.04.
4. NEDĚLE VELIKONOČNÍ (neděle Dobrého pastýře) 07:00
na poděkování za 25 let společného života
za farníky
Šlapanice
na poděkování za přijatá dobrodiní a za Boží požehnání pro živou rodinu
22.04.
pondělí 4. velikonočního týdne 07:00
Šlapanice
za zemřelé švagry, sestru a její dvě zemřelé děti
23.04.
svátek sv. Vojtěcha, biskupa a mučedníka 18:00
Šlapanice
za dvoje zemřelé rodiče, sourozence a prosba o požehnání pro živou rodinu
24.04.
sv. Jiří, mučedníka 18:00
za manžela a rodinu Buchtovu a Koudelkovu
25.04.
svátek sv. Marka, evangelisty 18:00
Jiříkovice
mše sv.
26.04.
pátek 4. velikonočního týdne 18:00
Šlapanice
na poděkování za dar manželství s prosbou o požehnání pro celou rodinu
27.04.
sobota 4. velikonočního týdne 07:30
za zemřelého Františka Blažka a živou rodinu
28.04.
5. NEDĚLE VELIKONOČNÍ 07:00
za Annu a Oldřicha Cikánkovy, živou a zemřelou rodinu a duše v očistci
Šlapanice
za zemřelé rodiče a jejich sourozence, s prosbou o Boží ochranu a dar zdraví pro živou rodinu
za farníky

OZNÁMENÍ

• Půl hodiny přede mši svatou je příležitost ke svátosti smíření.
  • Děkujeme za Vaše dary při dnešní sbírce na opravy.
  • V neděli 14.4. se při sbírce vybralo 22 400 Kč. Děkujeme za vaše dary.
  • Intence na druhé pololetí si můžete zapisovat přes rezervační systém na farních stránkách, přes aplikaci farnost do kapsy a nebo osobně v sakristii u otce Petra.
  • Na stolečku si můžete vzít letáček nedělní LITURGIE. Je to příprava na další neděli.
  • Na slapanice@dieceze.cz se můžete přihlašovat na farní pouť do Říma při Národní pouti za účasti našich biskupů od 26.3. - 1.4.2025. Podrobnosti jsou na nástěnce v kostele a na farních stránkách.
  • Na nástěnce a na farních stránkách máte pozvánku na pouť do Svaté země v 3.10. - 12.10. 2025. Kdo máte zájem, tak se prosím co nejdřív přihlaste na farní e-mail slapanice@dieceze.cz přihláška je zatím nezávazná. První záloha se bude platit až začátkem příštího roku. Děkujeme.
  • V kostele ve Šlapanicích je umístěný u bočního vchodu nový terminál, skrze který můžete přispívat nejenom v neděli a o svátcích. Stačí vybrat částku a přiložit kartu, mobil nebo hodinky. Je to velice jednochuché a farnosti to moc pomůže. Děkujeme za vaše dary a vaši velkou štědrost.
  • Srdečně Vás zveme v neděli 2.6. 2024 d 14 h na 18. FARNÍ DEN od 14 h na farním dvoře ve Šlapanicích.
  • Zveme Vás už s předstihem na první akci v rámci klubu seniorů farnosti Šlapanice, která se koná ve čtvrtek 25. dubna v 17.00 hodin v našem kostele. Je to seznámení s historií kostela Nanebevzetí Panny Marie a jeho interiérem.
  • Provázet nás bude pan Miroslav Stárek a po skončení bude malé pohoštění na faře.

Akce je pořádána v rámci projektu „Otevřené dveře“, který je podpořen Biskupstvím brněnským. Projekt je zaměřen na práci se seniory, ale je určen i pro širokou veřejnost a zváni jsou všichni zájemci o historii a současnost našeho kostela.

• V sobotu 27.4. zveme všechny ministranty na MINISTRANTSKOU POUŤ s otcem biskupem Pavlem. Program začíná ve 13 h mší svatou.
  • V neděli 28.4. žehnání do polí. Sraz v 15 h u kapličky v Bedřichovicích.
  • Na webových stránkách farnosti jsou zvukové záznamy z duchovní obnovy s otcem biskupem Mons. Pavlem Posádem, která se konala 17. února 2024 v našem kostele.

• Už za 3 týdny, v sobotu 11. května se chystáme na pouť do Křtin. Sraz pro pěší poutníky je v 10.30 u kostela, mše sv. ve Křtinách je v 18.30. Informace máte také na webu a na Facebooku.

• Farní pastorační rada vás už v předstihu zve na farní brigádu, která se koná v sobotu 25. května 2024 od 8,30 hodin. Pracovat budeme hlavně:

- na úklidu kolem kostela,

- na stěhování farní knihovny a

- na přípravě farního dvora před farním dnem.

Po skončení bude malé pohoštění na faře. Svoji účast můžete potvrdit na webu. Pomůže nám to při plánování prací a při přípravě občerstvení.

Děkujeme a těšíme se na všechny pomocníky. Čím více nás bude, tím dříve budeme hotovi.
  • Ještě je pět volných míst na FARNÍ TÁBOR v termínu od 20.8.  - 30.8. 2024. Podrobnosti najdete na nástěnce a na farních stránkách.
  • V týdnu od 22.4. - 26.4. bude P. Petr na duchovních cvičeních. V případě duchovní potřeby se obracejte na P. Josefa Vlčka, případně na P. Oldřicha Chocholáče z Telnice,  tel.: 730 526 726. Děkujme za pochopení.
POŘAD BOHOSLUŽEB I V APLIKACI
FARNOST DO KAPSY